Mis on “lihtne raamatupidamistarkvara” ?

Lihtsatel asjadel on omad eelised. Lihtsad asjad on reeglina odavad. Lihtne aru saada, lihtne käsitleda, esmapilgul on kõik väga tore. Eks me kõik mäletame, et autojuhtimise õppimisel oli kõige raskem toime tulla sujuva käiguvahetusega. Ühekäiguline ilma sidurita lihtne auto oleks palju lihtsam olnud õppida. Aga edasi? Kas jäämegi esimese käiguga töristama? Kui nii, siis tuleb leppida sellega, et Tallinnast Tartusse ühe päevaga ei jõua.

Kas lihtne raamatupidamistarkvara on samamoodi lihtsama vastupanu teed minek? Arvata võib. Varem või hiljem tekivad küsimused, et kas siis seda või toda ei saagi teha? Hakake juba valmistuma lihtsa tarkvara müüja järgmisteks väideteks:
- See on mittevajalik, sest nii ei tehta
- Too ei ole selle hinna eest ei ole võimalik

Lihtsat tarkvara on hea müüa, kõik on kohe arusaadav. Mis sest, et midagi õieti teha ei saagi, aga selle eest on lihtne ja odav. Mingeid positiivseid üllatusi selline tarkvara ei paku, kõik võimalused on nagu peo peal ja sellega asi piirdubki.

Aga mis on siis alternatiiv? Jätame pardid seekord kõrvale. Alternatiiv lihtsale tarkvarale on paindlik tarkvara. Tarkvara, mida saab seadistada erinevateks vajadusteks. Kui vaja, on selline tarkvara lihtsalt kasutatav. Kui vaja, siis võimalusterohke. Et valmistoodangu tellimuste sisestajal käiks kõik siuh ja sauh, aga projektimüüjal oleks võimalik süveneda, uurida, vaadata ajalugu, tarneaegasid, laoseise, prognoose, käibekiirusi, hinnadünaamikat jmt.

Ma ei suuda kiusatusele vastu panna ja juhin tähelepanu ühele hoopis teises valdkonnas levinud eufemismile. Analoogia on olemas. Mis on “maheda maitsega õlu” ? Reeglina on see õlu, millel ei ole maitset. Lihtsalt üks vesise maitsega jook. Ühe pudelikese kannatab ära tarvitada, järgmise puhul tuleb fraas “pole vigagi” juba raskustega. Õlle puhul saab aga järgmine kord õnneks midagi muud valida, raamatupidamistarkvara puhul ei ole see aga nii lihtne. Inimesed, olge valvsad, kui keegi räägib maheda maitsega õllest või lihtsast raamatupidamistarkvarast. Mahe õlu võib olla maitsetu ja lihtne raamatupidamistarkvara primitiivne.

Vaadake, kuidas käib MoxWares arve sisestamine lihtsalt ja kiiresti >>


Sven Uusväli
Jaanuar 2013


Tagasi